Search

Tarptautinis Gagarino oro uostas – kosmoso platybių įkvėpti architektūriniai sprendimai

Updated: May 4


lietas_dirbtinis_akmuo_oro_uostas_stalvirsiai
Saratovo Gagarino oro uostas

Saratove (Rusijoje) naujai pastatyto tarptautinio Gagarino oro uosto architektūrinius sprendimus įgyvendino projektavimo bendrovė Asadov. Pirmojo į kosmosą pakilusios žmogaus Jurij Gagarin garbei pavadinto oro uosto bendras plotas siekia daugiau nei 23 000 kv. m. Milžiniškam objektui patrauklaus išskirtinumo suteikia VIP laukimo ir poilsio zonos, kurių interjero estetikos išpildymu rūpinosi VOX Architects. Pasitelkę HI-MACS® Solid Surface siūlomo asortimento medžiagas, lieto akmens stalviršių pagalba specialistams pavyko įgyvendinti įspūdingiausius architektūrinius veiksmus.


HI-MACS® lietas akmuo pakylėjo interjero architektūrą į aukštesnį lygmenį.

Prekybinių ir restoranų erdvėms buvo pasirinktas HI-MACS® Alpine White dirbtinis akmuo. Toks patyrusių architektų ir dizainerių sprendimas tapo tarsi “vyšnia ant torto”: lieto akmens (Solid Surface) stalviršių panaudojimas tikslingai papildo ir subalansuoja modernaus oro uosto interjerą.


HI-MACS® dirbtinis akmuo yra pažangiausias sprendimas aukštųjų technologijų ir didelio žmonių srauto sulaukiančių erdvių dekorui. Lietas akmuo turi daugybę privalumų: neakyta dirbtinio akmens struktūra, vientisas, higieniškas, lieto akmens stalviršiai atsparus dėmėms ir laikui. Patys išrankiausi architektūriniai sprendimai ar įmantriausios dizaino formos gali būti lengvai išgaunamos pasirenkant lietą akmenį (Solid Surface).


HI-MACS® lietas akmuo įvertintas daugybe tarptautinių sertifikatų pripažįstančių jo higieniškas savybes: dirbtinio akmens stalviršiai neišskiria pavojingų medžiagų, jų sudėtyje nėra nanodalelių, tad oras patalpose išlieka švaresnis.


Pirmieji dirbtinio akmens (Solid Surface) sprendimai buvo įgyvendinti oro uoste esančių parduotuvių erdvėse, kurių sienos siekia 4,5 m aukščio ir yra 110m ilgio. Tai sudaro 1,000 m² HI-MACS® lieto akmens paviršiaus.

Kosmoso platybių šauksmas.


VOX Architects specialistas Boris Voskoboynikov buvo atsakingas už 1,044 m² VIP laukimo ir poilsio zonos interjero sukūrimą. Įrenginėjant erdves plačiai naudotas lietas akmuo, o architektūros tematikos ašimi, bendru agentūros sprendimu, buvo pasirinktas kosmosas ir pirmasis žmogaus skrydis į jį.


VOX Architects pasirinko dirbti su HI-MACS® dirbtiniu akmeniu (Solid Surface), kadangi, anot jų, “tai aukštos kokybės, daugiafunkcinė medžiaga, kurios verte mes jau turėjome galimybę įsitikinti anksčiau”.

Užsakovo pagrindinė formuluojama užduotis buvo sukurti patogią, modernią VIP Lounge erdvę su maksimaliu funkcionalumu, atitinkančiu griežtus tarptautinius standartus. HI-MACS® Solid Surface (lietas akmuo) puikiai tiko visiems pasirinktiems sprendimams.


HI-MACS® dirbtinis akmuo koreliuoja su pačiais netikėčiausiais sprendimais: “Kosmoso iliuziją pavyko išpildyti tiek tiesiogiai: kapsulės, elementai susiję su Gagrinu ir kt., tiek ir metaforiškai: stiprias emocijas sukeliantys architektūriniai vaizdiniai, aliuzijos į ištvermę, proveržį, stebuklus ir beribį nuotolį. Ant sienų matome Jurijaus Gagarino citatas ir baltas figūras, kurios sukuria erdvės, skrydžio ir modernumo asociatyvią visumą“.


HI-MACS® Solid Surface pagalba įrengtos patalpų erdvės, tarsi kvietimas į kosminę kelionę, emocinę sąsają stiprinantys baltos ir įvairių atspalvių mėlynos spalvų deriniai simbolizuojantys debesis, raketos pakilimas kertantis mėlyną dangų ir įtraukiantis tolyn į kosmoso platybes.


Pasak architektų, “ši erdvė stebuklinga, begalinė, pilna paslaptingų ženklų ir šviesos spindulių, alsuojanti mokslo pasiekimų ir žmogiškosios drąsos derme“.


Du pastato aukštai sujungti apšviesta vertikalia, stiklo sienos kolona, kurios viduje derinami spiraliniai laiptai ir liftas, o išorėje - baras. Erdvėje puikiai integruojami Solid Surface dirbtinio akmens stalviršiai, o toks dviaukštis Lounge zonos išsidėstymas užtikrina minimalų atskirų keleivių kontaktą ir sukuria jiems galimybes saugiai laukti savo skrydžio. Pirmame aukšte esanti Lounge recepcija padengta baltu HI-MACS® lieto akmens stalviršiu, kuris žaviai kontrastuoja su už jo ant sienos esančiu dangaus vaizdu.


HI-MACS® lietas akmuo buvo naudojamas ir kitose atvirose Lounge poilsio zonose, restorane, bare, privačiose Lounge erdvėse, žaidimų kambaryje. Dirbtinio akmens stalviršiai naudoti netgi įrengiant įlaipinimo vartus. Bendroje, ne Lounge zonoje, pirmiausia dėmesį patraukia kosminė kapsulė, kuri kuria tiesioginį naratyvą su 1961 metų kapsule, sugražinusia Jurijų Gagariną į žemę. Šis tobulos formos elementas taip pat pagamintas iš HI-MACS® dirbtinio akmens, ir tai nuostabi žaidimų vieta jauniesiems keliautojams.


Dirbtinio akmens stalviršiai derinami su viršutiniuose aukštuose įrengtomis labiau privačiomis erdvėmis: dalinai uždaros asmeninės darbo zonos, konferencijų kambarys su mini virtuve, biurai ir privatūs lounge.

Paskutinis akcentas prieš kelionę į žvaigždes – tekstūrinis Jurijaus Gagrino portretas konferencijų kambaryje. Kad sukurtų tokį išskirtinį reginį, kompanija Smile specialiai suprogramuotomis CNC frezavimo staklėmis atliko daugiau nei 8,600 „įpjovimų“ HI-MACS® lieto akmens paviršiuje. Įspūdingą, 4x10 m kūrinį sudaro 14 dalių, kurių kiekviena sveria apie 200 kg.Projekto informacija

Vieta: Saratovas, Rusija

Dizainas: Architektūrinis sprendimas: Asadov – VIP Lounge: VOX Architects

Gamintojas: Expromt

Medžiaga: HI-MACS® S028 & S302 – parduotuvės sienos, kosmoso kapsulė, priėmimo stalas, baras, Gagarino portretas VIP zonoje

Nuotraukos: VIP Lounge © Sergey Ananiev – kitos erdvės © Expromt

HI-MACS®. Because Quality Wins.

Visos nuotraukos saugomos autorių teisių ir tik žiniasklaidos priemonės gali jas naudoti.

Dėl kitokio nuotraukų platinimo kreiptis: Mariana Fredes – LG Hausys Europe GmbH- Ph. +41(0)79 693 46 99 – mfredes@lghausys.com

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašau nurodyti informacijos šaltinį.

65 views0 comments